Jest mi bardzo miło przywitać Państwa na stronie badanialotniczolekarskie.pl. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą i odbycia badań w ciągu jednego dnia w naszej przychodni.
Janusz Jachimowicz

Przypominamy o zmianie adresu – jesteśmy przy ul. Lanciego 12, lok. U7/8 w Warszawie. Zapraszamy!

W naszej przychodni badania lotniczo-lekarskie możesz odbyć w ciągu jednego dnia

Sprawdź ceny

Jakich badań potrzebujesz?

W przychodni ALERGO–MED Aviation doświadczeni, uprawnieni lekarze orzecznicy wykonują badania w celu stwierdzenia braku lub istnienia przeciwwskazań do wykonywania czynności: pilota, skoczka spadochronowego, kontrolera ruchu lotniczego i innych osób zaliczanych do grona członków personelu lotniczego. Badania wykonywane są zgodnie z wymogami zdrowotnymi dla klasy 1, 2, 3, CC, świadectwa kwalifikacji i LAPL określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 104 ust. 2 i art. 95 ust. 5 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo Lotnicze. Badania realizowane przez nas w Warszawie to:

a)badania wstępne dla klasy 2, Raport Medyczny (Cabin Crew), zgodnie z przepisami krajowymi (świadectwo kwalifikacji), LAPL

b)badania okresowe i okolicznościowe dla klasy 1, klasy 2, klasy 3, Raport Medyczny (Cabin Crew), zgodnie z przepisami krajowymi (świadectwo kwalifikacji) oraz LAPL

c)badania medycyny pracy

Jeśli nie masz pewności, które badania są dla Ciebie – poniżej przygotowaliśmy zestawienie, które może pomóc Ci to wyjaśnić. Jeśli wciąż potrzebujesz dodatkowych informacji – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:

KLASA 1

  • piloci zawodowi – samolotowy, śmigłowcowy, sterowcowy, wiatrakowcowy, pilot pionowzlotu
  • piloci liniowi – samolotowy (również w załodze wieloosobowej), śmigłowcowy, pilot pionowzlotu

KLASA 2

  • piloci turystyczni – samolotowy, śmigłowcowy, sterowcowy, pilot pionowzlotu
  • pilot balonu wolnego oraz pilot szybowcowy

KLASA 3

  • kontroler ruchu lotniczego i praktykant kontroler ruchu lotniczego

Raport Medyczny

  • członkowie personelu pokładowego

Świadectwo Kwalifikacji

  • operator bezzałogowego statku powietrznego (dron) używanego w celach innych niż rekreacyjne lub sportowe
  • pilot lotni, paralotni, motolotni, skoczek spadochronowy, a także: pilot statku powietrznego o maksymalnej masie startowej do 495 kg, pilot wiatrakowcowy do 560 kg, informator służby informacji powietrznej, informator lotniskowej służby informacji powietrznej, nawigator lotniczy, mechanik pokładowy, radiooperator pokładowy, dyspozytor lotniczy, mechanik lotniczy obsługi technicznej, mechanik poświadczenia obsługi statków powietrznych, mechanik poświadczenia obsługi spadochronów, mechanik poświadczenia obsługi wiatrakowca o maksymalnej masie startowej do 560 kg

LAPL

  • piloci rekreacyjni - samoloty, śmigłowce, szybowce i balony

Czego możesz spodziewać się w czasie badań?

Na badania warto zarezrwować sobie pierwszą część dnia. Poniżej przedstawiamy przykładowy plan badań.

Badania wstępne i okresoweRejestracja | 7:30 - 8:30
Pobieranie krwi i moczu | 7:30 - 8:30
Badanie okulistyczne
Badanie laryngologiczne
EKG
Spirometria (ze wskazań)
Audiometria
Badanie przez uprawnionego Lekarza Orzecznika
Wydanie orzeczenia | ok. godz. 13:00

Badania okolicznościoweZakres badań zależy od zaleceń lekarza orzecznika i od rodzaju przyczyny skierowania na badanie okolicznościowe. Jeżeli powodem badania jest leczenie specjalistyczne, bądź pobyt w szpitalu badany powinien mieć przy sobie opinię specjalisty prowadzącego lub kartę wypisową ze szpitala.

Na kolejne badania lotniczo-lekarskie zapraszamy do 45 dni przed upływem ważności ostatniego orzeczenia.

Opisany powyżej harmonogram i zakres badań jest przykładowy. Zakres badań w indywidualnych przypadkach może zostać poszerzony, jeśli Lekarz Orzecznik uzna to za konieczne. W takich sytuacjach również harmonogram badań ulega zmianie i wykonanie wszystkich badań jednego dnia może nie być możliwe.

Jak należy się przygotować?

Przed wizytą w naszej przychodni warto pamiętać o kilku sprawach:

Przyjeżdżając na badanie lotniczo-lekarskie proszę pamiętać o zabraniu dowodu tożsamości ze zdjęciem. Ze względu na planowane badania laboratoryjne proszę przyjść na czczo.

Ważne jest również, aby przed badaniami dobrze wypocząć, nie pić alkoholu (24h) i odżywiać się racjonalnie.

Proszę również pamiętać o zabraniu ze sobą ostatniego orzeczenia lotniczo - lekarskiego. Jest ono niezbędne do przeprowadzenia badań, jeśli ostatnie badania wykonywane były w innym ośrodku.

Pracownikom firm lotniczych przypominamy o zabraniu skierowania z danymi potrzebnymi do wystawienia faktury.

Do rejestracji zapraszamy codziennie w godzinach 7:30 – 8:30.

Zaufali nam

Co słychać w ALERGO-MED Aviation?

Jak pracujemy w Święta?

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24–27 grudnia 2019 oraz 1 i 6 stycznia 2020 poradnia ALERGO-MED Aviation będzie nieczynna. Zainteresowanych badaniami lotniczo-lekarskimi zapraszamy we wszystkie pozostałe dni.

Konsultacje dietetyczne w ALERGO-MED

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że do zespołu naszej przychodni w Warszawie dołącza mgr Anna Englisz, specjalista ds. żywienia człowieka, dietetyk z wieloletnim doświadczeniem, autorka bloga napolslodko.com. Pani Anna specjalizuje się w pracy z dziećmi i dorosłymi zmagającymi się z alergiami pokarmowymi, insulinoopornością, cukrzycą i chorobami tarczycy. Zapraszamy do zapisów w rejestracji naszej przychodni: recepcja@alergo-med.com oraz +48 448 47 77.

Kardiologia wraca do ALERGO-MED

Z wielką przyjemnością informujemy, że do zespołu naszej przychodni dołącza dr n. med. Paweł Tyczyński, specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii, autor kilkudziesięciu publikacji w prasie naukowej. Doświadczenie kliniczne i naukowe zdobywał m.in. w Washington Hospital Center w Waszyngtonie i w Royal Brompton Hospital w Londynie. Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych terminów konsultacji kardiologicznych w recepcji naszej przychodni już dziś: recepcja@alergo-med.com oraz +48 448 47 77.

Przychodnia nieczynna 4 grudnia 2019 r.

Ze względu na inne zobowiązania naszych lekarzy orzeczników związane ze szkoleniami, informujemy, że w dniu 4 grudnia 2019 r. przychodnia ALERGO-MED Aviation będzie nieczynna. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i zapraszamy w pozostałe dni.

Kontakt - gdzie nas znajdziesz?

ul. Franciszka Marii Lanciego 12 (lok. U7/8)

02-792 Warszawa

Tel.: +48 22 448 47 77

Mail: recepcja@badanialotniczolekarskie.pl