Obowiązkowa rezerwacja terminu. Zrób to online!

Dzięki rejestracji online możesz zarezerwować termin swoich badań o dowolnej porze i z dowolnego miejsca, korzystając z komputera, tabletu lub telefonu.

Umów się

Badania lotniczo-lekarskie w Warszawie

W naszej placówce na Ursynowie badania wykonywane są nawet w ciągu jednego dnia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą medycyny lotniczej.

Sprawdź

Ważne informacje dotyczące COVID-19

Zanim nas odwiedzisz, zapoznaj się z zasadami funkcjonowania naszej placówki obowiązującymi w czasie pandemii.

Dowiedz się więcej

W naszej przychodni badania lotniczo-lekarskie możesz odbyć w ciągu jednego dnia

Sprawdź ceny Zarezerwuj termin

Jakich badań potrzebujesz?

W przychodni ALERGO–MED Aviation doświadczeni, uprawnieni lekarze orzecznicy wykonują badania w celu stwierdzenia braku lub istnienia przeciwwskazań do wykonywania czynności: pilota, skoczka spadochronowego, kontrolera ruchu lotniczego i innych osób zaliczanych do grona członków personelu lotniczego. Badania wykonywane są zgodnie z wymogami zdrowotnymi dla klasy 1, 2, 3, CC, świadectwa kwalifikacji i LAPL określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 104 ust. 2 i art. 95 ust. 5 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo Lotnicze. Badania realizowane przez nas w Warszawie to:

a)badania wstępne dla klasy 2, Raport Medyczny (Cabin Crew), zgodnie z przepisami krajowymi (świadectwo kwalifikacji), LAPL

b)badania okresowe i okolicznościowe dla klasy 1, klasy 2, klasy 3, Raport Medyczny (Cabin Crew), zgodnie z przepisami krajowymi (świadectwo kwalifikacji) oraz LAPL

c)badania medycyny pracy

Jeśli nie masz pewności, które badania są dla Ciebie – poniżej przygotowaliśmy zestawienie, które może pomóc Ci to wyjaśnić. Jeśli wciąż potrzebujesz dodatkowych informacji – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:

KLASA 1

  • piloci zawodowi – samolotowy, śmigłowcowy, sterowcowy, wiatrakowcowy, pilot pionowzlotu
  • piloci liniowi – samolotowy (również w załodze wieloosobowej), śmigłowcowy, pilot pionowzlotu

KLASA 2

  • piloci turystyczni – samolotowy, śmigłowcowy, sterowcowy, pilot pionowzlotu
  • pilot balonu wolnego oraz pilot szybowcowy

KLASA 3

  • kontroler ruchu lotniczego i praktykant kontroler ruchu lotniczego

Raport Medyczny

  • członkowie personelu pokładowego

Świadectwo Kwalifikacji

  • operator bezzałogowego statku powietrznego (dron) używanego w celach innych niż rekreacyjne lub sportowe
  • pilot lotni, paralotni, motolotni, skoczek spadochronowy, a także: pilot statku powietrznego o maksymalnej masie startowej do 495 kg, pilot wiatrakowcowy do 560 kg, informator służby informacji powietrznej, informator lotniskowej służby informacji powietrznej, nawigator lotniczy, mechanik pokładowy, radiooperator pokładowy, dyspozytor lotniczy, mechanik lotniczy obsługi technicznej, mechanik poświadczenia obsługi statków powietrznych, mechanik poświadczenia obsługi spadochronów, mechanik poświadczenia obsługi wiatrakowca o maksymalnej masie startowej do 560 kg

LAPL

  • piloci rekreacyjni - samoloty, śmigłowce, szybowce i balony

Czego możesz spodziewać się w czasie badań?

Przypominamy o konieczności wcześniejszej rezerwacji terminu online lub pd numerem +48 22 448 47 77. Na badania warto zarezrwować sobie pierwszą część dnia. Poniżej przedstawiamy przykładowy plan badań.

Badania wstępne i okresoweRejestracja | 7:30 - 8:30
Pobieranie krwi i moczu | 7:30 - 8:30
Badanie okulistyczne
Badanie laryngologiczne
EKG
Spirometria (ze wskazań)
Audiometria
Badanie przez uprawnionego Lekarza Orzecznika
Wydanie orzeczenia | ok. godz. 13:00

Badania okolicznościoweZakres badań zależy od zaleceń lekarza orzecznika i od rodzaju przyczyny skierowania na badanie okolicznościowe. Jeżeli powodem badania jest leczenie specjalistyczne, bądź pobyt w szpitalu badany powinien mieć przy sobie opinię specjalisty prowadzącego lub kartę wypisową ze szpitala.

Na kolejne badania lotniczo-lekarskie zapraszamy do 45 dni przed upływem ważności ostatniego orzeczenia.

Opisany powyżej harmonogram i zakres badań jest przykładowy. Zakres badań w indywidualnych przypadkach może zostać poszerzony, jeśli Lekarz Orzecznik uzna to za konieczne. W takich sytuacjach również harmonogram badań ulega zmianie i wykonanie wszystkich badań jednego dnia może nie być możliwe.

Jak należy się przygotować?

Przed wizytą w naszej przychodni warto pamiętać o kilku sprawach:

Przed badaniami zachęcamy do pobrania dokumentów dla odpowiedniej klasy z zakładki do pobrania, a następnie wydrukowania ich i wypełnienia jeszcze w domu. To zdecydowanie przyspieszy formalności u nas na miejscu! Pracownikom firm lotniczych przypominamy też o zabraniu skierowania z danymi potrzebnymi do wystawienia faktury.

Przyjeżdżając na badanie lotniczo-lekarskie proszę pamiętać o zabraniu dowodu tożsamości ze zdjęciem. Ze względu na planowane badania laboratoryjne proszę przyjść na czczo.

Ważne jest również, aby przed badaniami dobrze wypocząć, nie pić alkoholu (24h) i odżywiać się racjonalnie.

Proszę również pamiętać o zabraniu ze sobą ostatniego orzeczenia lotniczo - lekarskiego. Jest ono niezbędne do przeprowadzenia badań, jeśli ostatnie badania wykonywane były w innym ośrodku.

WAŻNE! Przed odwiedzeniem nas zapoznaj się z nowymi zasadami funkcjonowania Poradni w czasie stanu epidemii.
Zapraszamy do rejestracji online lub telefonicznie pod numerem +48 22 448 47 77. Wcześniejsza rejestracja na badania jest obowiązkowa, nie mamy możliwości wykonania badań osobom, które wcześniej nie zarezerwują terminu.

Zaufali nam

Co słychać w ALERGO-MED Aviation?

Nie pracujemy w dniach 16-17 czerwca 2022 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniach 16-17 czerwca 2022 r. gabinet badań lotniczo-lekarskich i medycyny pracy będzie nieczynny. Zapraszamy w pozostałe dni w tym okresie.

Jak pracujemy w Święta 2021?

🎅🎄Życzymy Wam zdrowych i spokojnych Świąt🎄🎅 A przy okazji informujemy, że świątecznie odpoczywamy w dniach 22 grudnia, 24-26 grudnia, a także 30-31 grudnia oraz w Nowy Rok. Zapraszamy w pozostałe dni.

Konsultacje psychologiczne w ALERGO-MED

Od września br. zapraszamy na konsultacje z psychologiem od lat specjalizującym się w zagadnieniach dotyczących psychologii lotniczej i psychologii transportu. Dr Marcin Biernacki, bo o nim mowa, od 2004 roku pracuje w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej, w Zakładzie Psychologii Lotniczej. W 2013 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do wąskiej grupy psychologów lotniczych, certyfikowanych przez European Association for Aviation Psychology (EAAP). Brał udział w szkoleniach międzynarodowych dotyczących psychologii lotniczej (Uniwersytet Graz) oraz szeregu konferencji dotyczących psychologii lotniczej i medycyny lotniczej.

Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół szeroko rozumianej psychologii transportu ze szczególnym uwzględnieniem psychologii lotniczej (czynnik ludzki, wpływ środowiska na zdolność operatorską człowieka, ocena psychologiczna).

Dr Marcin Biernacki przyjmuje w godzinach popołudniowych – uruchomiliśmy już zapisy telefoniczne pod numerem 22 448 47 77.

Ważna informacja dot. przedłużenia ważności orzeczeń

W związku z obwieszczeniem Prezesa ULC z dnia 30.07.2020, zwracamy uwagę, że przedłużenie terminu ważności badań lotniczo-lekarskich o 4 miesiące nie ma już zastosowania dla osób, u których data ważności przypada po 1 sierpnia 2020 r. Dla wszystkich tych osób, powraca normalny tryb wykonywania badań lotniczo-lekarskich zgodnie z datą ważności wpisaną w ostatnie orzeczenie. Z treścią obwieszczenia możecie zapoznać się na stronach ULC: link

Kontakt - gdzie nas znajdziesz?

ul. Franciszka Marii Lanciego 12 (lok. U7/8)

02-792 Warszawa

Tel.: +48 22 448 47 77

Mail: recepcja@badanialotniczolekarskie.pl

Przypominamy o obowiązkowej rejestracji online. Wybierając się do nas pamiętaj o maseczce – dziękujemy! :-)