Jest mi bardzo miło przywitać Państwa na stronie badanialotniczolekarskie.pl. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą i odbycia badań w ciągu jednego dnia w naszej przychodni.
Janusz Jachimowicz

W naszej przychodni badania lotniczo-lekarskie możesz odbyć w ciągu jednego dnia

Sprawdź ceny

Jakich badań potrzebujesz?

W przychodni ALERGO–MED Aviation doświadczeni, uprawnieni lekarze orzecznicy wykonują badania w celu stwierdzenia braku lub istnienia przeciwwskazań do wykonywania czynności: pilota, skoczka spadochronowego, kontrolera ruchu lotniczego i innych osób zaliczanych do grona członków personelu lotniczego. Badania wykonywane są zgodnie z wymogami zdrowotnymi dla klasy 1, 2, 3, CC, świadectwa kwalifikacji i LAPL określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 104 ust. 2 i art. 95 ust. 5 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo Lotnicze. Badania realizowane przez nas w Warszawie to:

a)badania wstępne dla klasy 2, Raport Medyczny (Cabin Crew), zgodnie z przepisami krajowymi (świadectwo kwalifikacji), LAPL

b)badania okresowe i okolicznościowe dla klasy 1, klasy 2, klasy 3, Raport Medyczny (Cabin Crew), zgodnie z przepisami krajowymi (świadectwo kwalifikacji) oraz LAPL

c)badania medycyny pracy

Jeśli nie masz pewności, które badania są dla Ciebie – poniżej przygotowaliśmy zestawienie, które może pomóc Ci to wyjaśnić. Jeśli wciąż potrzebujesz dodatkowych informacji – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:

KLASA 1

  • piloci zawodowi – samolotowy, śmigłowcowy, sterowcowy, wiatrakowcowy, pilot pionowzlotu
  • piloci liniowi – samolotowy (również w załodze wieloosobowej), śmigłowcowy, pilot pionowzlotu

KLASA 2

  • piloci turystyczni – samolotowy, śmigłowcowy, sterowcowy, pilot pionowzlotu
  • pilot balonu wolnego oraz pilot szybowcowy

KLASA 3

  • kontroler ruchu lotniczego i praktykant kontroler ruchu lotniczego

Raport Medyczny

  • członkowie personelu pokładowego

Świadectwo Kwalifikacji

  • operator bezzałogowego statku powietrznego (dron) używanego w celach innych niż rekreacyjne lub sportowe
  • pilot lotni, paralotni, motolotni, skoczek spadochronowy, a także: pilot statku powietrznego o maksymalnej masie startowej do 495 kg, pilot wiatrakowcowy do 560 kg, informator służby informacji powietrznej, informator lotniskowej służby informacji powietrznej, nawigator lotniczy, mechanik pokładowy, radiooperator pokładowy, dyspozytor lotniczy, mechanik lotniczy obsługi technicznej, mechanik poświadczenia obsługi statków powietrznych, mechanik poświadczenia obsługi spadochronów, mechanik poświadczenia obsługi wiatrakowca o maksymalnej masie startowej do 560 kg

LAPL

  • piloci rekreacyjni - samoloty, śmigłowce, szybowce i balony

Czego możesz spodziewać się w czasie badań?

Na badania warto zarezrwować sobie pierwszą część dnia. Poniżej przedstawiamy przykładowy plan badań.

Badania wstępne i okresoweRejestracja | 7:30 - 8:30
Pobieranie krwi i moczu | 7:30 - 8:30
Badanie okulistyczne
Badanie laryngologiczne
EKG
Spirometria (ze wskazań)
Audiometria
Badanie przez uprawnionego Lekarza Orzecznika
Wydanie orzeczenia | ok. godz. 13:00

Badania okolicznościoweZakres badań zależy od zaleceń lekarza orzecznika i od rodzaju przyczyny skierowania na badanie okolicznościowe. Jeżeli powodem badania jest leczenie specjalistyczne, bądź pobyt w szpitalu badany powinien mieć przy sobie opinię specjalisty prowadzącego lub kartę wypisową ze szpitala.

Na kolejne badania lotniczo-lekarskie zapraszamy do 45 dni przed upływem ważności ostatniego orzeczenia.

Opisany powyżej harmonogram i zakres badań jest przykładowy. Zakres badań w indywidualnych przypadkach może zostać poszerzony, jeśli Lekarz Orzecznik uzna to za konieczne. W takich sytuacjach również harmonogram badań ulega zmianie i wykonanie wszystkich badań jednego dnia może nie być możliwe.

Jak należy się przygotować?

Przed wizytą w naszej przychodni warto pamiętać o kilku sprawach:

Przyjeżdżając na badanie lotniczo-lekarskie proszę pamiętać o zabraniu dowodu tożsamości ze zdjęciem. Ze względu na planowane badania laboratoryjne proszę przyjść na czczo.

Ważne jest również, aby przed badaniami dobrze wypocząć, nie pić alkoholu (24h) i odżywiać się racjonalnie.

Proszę również pamiętać o zabraniu ze sobą ostatniego orzeczenia lotniczo - lekarskiego. Jest ono niezbędne do przeprowadzenia badań, jeśli ostatnie badania wykonywane były w innym ośrodku.

Pracownikom firm lotniczych przypominamy o zabraniu skierowania z danymi potrzebnymi do wystawienia faktury.

Do rejestracji zapraszamy codziennie w godzinach 7:30 – 8:30.

Zaufali nam

Co słychać w ALERGO-MED Aviation?

Zmiany w organizacji badań lotniczo-lekarskich od 23.03.2020

Od jutra zmianie ulega ogólna organizacja badań lotniczo-lekarskich i medycyny pracy w naszej przychodni. Będziemy przyjmować bardzo ograniczoną liczbę osób każdego dnia. W związku z tym wprowadzamy również konieczność wcześniejszego zapisania się na badania. Zapisać się można telefonicznie pod numerami telefonów: 22 448 47 77 oraz +48 575 325 649. Zwracamy Waszą uwagę na fakt, że zapisując Was ustalamy konkretną godzinę rozpoczęcia badań – prosimy o punktualność. O pozostałych zmianach procesu badań i podjętych przez nas dodatkowych środkach ostrożności, będziemy informowali dodatkowo każdą zapisującą się do nas osobę. Jednocześnie obiecujemy, że wkrótce oddzwonimy do osób, które już były z nami w kontakcie, żeby ustalić z nimi dogodny termin badań (nie ma potrzeby dzwonić ponownie).

TELEFON AWARYJNY DLA LATAJĄCYCH ZAWODOWO

Od teraz uruchomiliśmy specjalny numer telefonu, na który możecie dzwonić, jeśli potrzebujecie wykonać badania lotniczo-lekarskie okresowe klasy 1, klasy 3 lub personelu pokładowego w ciągu najbliższych dni i jest Wam to potrzebne do pracy, a mimo sytuacji epidemiologicznej wciąż wykonujecie czynności lotnicze.

Będziemy starali się indywidualnie z każdym wypracować optymalne rozwiązanie w tym trudnym okresie.

NUMER TELEFONU: 575 325 649

Bardzo prosimy o korzystanie z tego numeru wyłącznie osoby zawodowo zajmujące się lataniem i potrzebujące pilnego wykonania badań ze względu na wykonywaną pracę.

Liczymy na Waszą współpracę i zrozumienie.

Od 16 do 20 marca 2020 r. nie wykonujemy badań

W związku z sytuacją epidemiologiczną, w trosce o Wasze dobro, jak również naszych Pracowników, podjęliśmy decyzję o czasowym zawieszeniu działań związanych z badaniami lotniczo-lekarskimi i medycyną pracy już w nadchodzącym tygodniu. Tym samym od 16 marca do 20 marca nie będziemy mogli zrealizować badań w tym zakresie. O dalszych decyzjach i planowanych przez nas rozwiązaniach, mających na celu zminimalizowanie ryzyka oraz rozsądne przejście przez kryzysową sytuację, będziemy informować w nadchodzących dniach. Szczególnie przepraszamy osoby już zapisane do nas na nadchodzący tydzień i obiecujemy, że będą pierwszymi, do których odezwiemy się wznawiając badania. Jest to decyzja dla nas bardzo trudna, bo zawsze staraliśmy się być do Waszej dyspozycji bez względu na okoliczności.

Liczymy na Wasze zrozumienie.

Życząc Wam spokoju i zdrowia,
Zespół ALERGO-MED Aviation

Śledźcie komunikaty na naszej stronie oraz na facebooku. Gdybyście mieli do nas dodatkowe pytania, jesteśmy do Waszej dyspozycji poprzez Messengera, email: recepcja@badanialotniczolekarskie.pl oraz pod telefonem: 22 448 47 77.

Koronawirus w Polsce – prośba do kandydatów

W związku z występowaniem koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, zalecamy i uprzejmie prosimy o NIEODWIEDZANIE naszej przychodni W PRZYPADKU WYSTĘPOWANIA u Państwa (i/lub dzieci) OBJAWÓW INFEKCJI dróg oddechowych, gorączki, kataru, kaszlu. Naszą prośbę kierujemy szczególnie do osób, które wróciły w ostatnim czasie z regionów o wzmożonym występowaniu zachorowań na COVID-19.

W celu umówienia nowego terminu badań prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją pod numerem 22 448 47 77. Przypominamy o specjalnej infolinii uruchomionej przez NFZ pod numerem 800 190 590. Zachęcamy też do śledzenia aktualnych komunikatów GIS: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/.

Bardzo dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

Kontakt - gdzie nas znajdziesz?

ul. Franciszka Marii Lanciego 12 (lok. U7/8)

02-792 Warszawa

Tel.: +48 22 448 47 77

Mail: recepcja@badanialotniczolekarskie.pl

UWAGA! W okresie stanu epidemii pracujemy inaczej niż zwykle. Konieczne zapisy. Więcej informacji w aktualnościach. UWAGA!